Yaz makyajınızı kolaylaştıran 9 ürün

Yaz makyajınızı kolaylaştıran 9 ürün

Havadaki nem ve basıncın cildimizdeki yağ ve ter bezlerini harekete geçirmesiyle cilt tipimiz kuruyken karmaya, karmayken daha yağlıya, yağlıyken çok daha yağlıya dönebiliyor. Hal böyleyken de yaz sıcaklarında yapması zor olan makyaj, daha hızlı akıp bulaşarak güzelleştirmekten ziyade, çirkinleştiren bir unsura dönüşebiliyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, yaz makyajınızın vazgeçilmezi olacak ürünleri sizin için seçtik.

Kirpiklerde Waterproof maskara

Suya dayanıklı formülü, kirpiklerde kalıp gibi hissettiren bir ağırlık ve topaklanma yaratmadan, uzun ve hacimli kirpikler sağlıyor.

Göz çevreleri için kapatıcı

Göz çevrenizde ağırlık ve birikme yapmadan, kusursuz ve aydınlık bir görünüm sağlarken, güneşin kurutucu etkisiyle artan çizgilenmelere bakım yapmaya ve nemlendirmeye de yardımcı oluyor.

Dudaklarda nemlendirici

Sıcaktan eriyip dudak kenarlarına taşan koyu rujlar yerine, dudaklarınıza ihtiyacı olan nemi sağlayan (çünkü tıpkı göz çevresi gibi hassas deriye sahip dudak çevresi de güneşin kurutucu etkisine maruz kalıyor), taşıması ve kullanımı kolay olduğu için her ortamda tazeleyebileceğiniz bir ürün.

Fondöten yerine bb krem

Cildinizde fondöten gibi ağırlık yapmayan bb kremleri tercih edin. Suyla ve terlemeyle akmıyor. Renkli yapısıyla cilt tonunuzu eşitleyerek kusurlarını kapatırken, 50 GKF ile güneşin zararlı etkilerine ve lekelere karşı yüksek koruma sağlamaya yardımcı oluyor.

Kaş jeli

Kaşlarınıza dilediğiniz şekli verdikten sonra eğer 1 gün süren kalıcılık istiyorsanız kullandığınız ürünü 20 dakika, 3 güne varan kalıcılık için de 2 saat boyunca kaşlarınızda bekletiyorsunuz. Kendi kaşlarınıza zarar vermeden soyacağınız jelin altında, sizi 3 gün boyunca denizde dahi yalnız bırakmayacak kaşlar bekliyor.

Yüzünüzü renklendirmek ve aydınlatmak için stik

Nars’ın klasikler arasına giren bu ürünü yanaklarınızda allık, göz kapaklarınızda far, dudaklarınızda ise ruj yansıması sağlayacak kadar çok amaçlı. Üstelik aydınlık sağlayan yapısı sayesinde ışığı yansıtarak ciltteki tüm kusurları kamufle etmeyi destekliyor.

Eyeliner

Bazen pürüzsüz çizilmiş tek bir eyeliner tüm makyajınızın kurtarıcısı olabilir. Dilediğiniz incelikte kolayca sürmenize imkan sağlayan özel fırçası ve mat, parlak ve metalik bitişli farklı renk alternatifleriyle, göz kapaklarınızda yüksek pigmentli bir bitiş sağlıyor.

Güneşten koruyucu saç spreyi

UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu özelliğinin yanı sıra saç rengini koruyucu, derinlemesine besleyen, yumuşatan ve saç uçlarına bakım yaparak ışıltı katan bir etkiye sahip. Bu ürünle ilgili minik bir tüyo; yatmadan önce bu ürünü kullanıp saçlarınızı ördüğünüzde sabah güneşe karşı koruma altında yumuşacık dalgalarla uyanmanız mümkün.

Parfüm

Martine Micallef’in hassas çocuk cildi için yarattığı seride 3 farklı parfüm yer alıyor. Dilediğiniz ortama göre, leke ve kızarıklık yaratmayacak parfümleri tercih edebilirsiniz.

Kaynak: yazivar.com

Moda ve Yaşam