Yaz aylarına özel cilt bakım önerileri

Yaz aylarına özel cilt bakım önerileri

Yaz aylarında cilt bakımı yaparken çok dikkatli olmak gerekiyor. Güneş, güzelleşeyim derken derin izler bırakabilir. İşte yazın cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar.

Peeling sakıncalı

Yaz aylarında cilt bakımı yapılırken çok derin peeling’ler, derin soyma işlemleri yapılmamalıdır. Çünkü bu işlemler güneş nedeniyle ciltte leke bırakabilir.

Nem maskesi

Tatile gitmeden özellikle nem maskesi etkili cilt bakımları, derin olmayan lekeler için tedaviler ve anti-aging cilt bakımları yapılabilir. Güneş nedeniyle çizgiler, kırışıklıklar derinleşir. Cilt bakımı dışında kuruluk için de krem kullanılmalıdır.

Mezolifting

Cildi nemlendirmek için yapılabilecek uygulamalar arasında mezolifting ya da mezoterapi yer alır. Bu uygulamalarda hyalüronik asit içeren özellikle cilde yüksek oranda nem kazandıran bir madde bulunur ve çok ince iğnelerle cildin yüz, dekolte ve güneş gören yerlerine enjekte edilir. Bu da cildin uzun süre nem kazanmasını sağlar. Böylece güneş hasarına karşı cilt korunmuş olur. Bu uygulamanın 2-3 seans olarak ayda bir ya da iki haftada bir şeklinde uygulanması gerekir.

Kaynak: seogenel.com

Moda ve Yaşam