Wilbekin Yeni Sezon Açıklamalarda Bulundu

Wilbekin Yeni Sezon Açıklamalarda Bulundu

Wilbekin Yeni Sezon Açıklamalarda Bulundu!

Fenerbahçe Beko’nun yeni transfer üyelerinden Scotty Wilbekin, sarı-lacivertli kulübe transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldız oyuncu ayrıca Türkiye’nin EuroBasket 2022’deki performansından da bahsetti. Wilbekin gelecek sezon Fenerbahçe formasıyla neler yaşamak istediğini ve beklentilerini dile getirdi. Wilbekin’in açıklamalarda bulunması Fenerbahçeli taraftarı heyecanlandırıyor! Galabet giriş adresi

Daha Önce Darüşşafaka Forması Giymişti!

Türkiye’de daha önce Darüşşafaka’da forma giyen Scottie Wilbekin, Fenerbahçebeko’ya transferini anlatıyor. 29 yaşındaki oyuncu, habercilere verdiği röportajda milli takımın EuroBasket 2022 macerasını değerlendirdi. Shane Larkin gibi işe alımcı olarak kadroda yer alabilecek oyunculardan biri olan Wilbekin, eğer organizasyonda yer alırsa takıma katkı sağlayacağını şu sözlerle dile getirdi:

“Harika bir şutörüm, bunu herkes biliyor. Eskiden gol atardım ve iyi basketbol oynamaya çalışırdım. Fransa maçını izleyemezdim ama olanları duydum. Sonra özete baktım. Umarım kazanırız ama talihsiz bir durum var.”

Wilbekin’in milli takımda olmamasına gelince; “Ben oraya gitmeliyim!” demek için söylemiyorum, ama gitsem güzel olurdu! Maccabi Tel Aviv ile sözleşmesi sona eren ünlü basketbolcu, Sarı Lacivertli takıma katılma sürecini detaylı bir şekilde anlattı;

5 Yıl İsrail’de Forma Giymişti!

“Bes yıldır Maccabi’deyim. Bu sezondan önce takımda önemli değişiklikler olacağını biliyordum. Sanırım benim de bir değişiklik yapma zamanım geldi. Ne zaman Maccabi’den ayrılmaya karar verirsem, orada bir tane olduğunu biliyorum. Pasaportum nedeniyle Türkiye’ye dönme ihtimalim yüksek düzeyde bulunuyor. Fenerbahçe de yeniden yapılanma sürecindeyiz. Fenerbahçe benim için en iyi seçenek. “dedi. Şimdiye kadar, Itoudis iyi gidiyor. Bir haftadır birbirimizi tanıyoruz, kısa bir süre. En önemlisi, amacımız iyi bir oyuncu ve teknik direktör iletişimi geliştirmek ve saha dışında birbirimiz hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyoruz’’ dedi. Fenerbahçeli yıldızın şutör olarak Nando- De- Colo’nun yerine oynaması bekleniyor.

Spor