Saçların Ph Dengesinin Korunması Önemli Midir

Saçların Ph Dengesinin Korunması Önemli Midir

Saçların pH Dengesinin Korunması Önemli Midir?

Saçlar içerisinde yer alan pH dengesi ve bu pH dengesinin korunumu oldukça önemli olan bir durumdur. pH dengesinin korunumu için belirli ürünler kullanılmasının yanı sıra belirli durumlar göz önünde bulundurularak hareket edilmesi gerekmektedir. Kullanılacak olan ürünler açısından ise içerisinde paraben ve parabene dair hiçbir maddeye yer vermeyen ürünlerin kullanılması pH dengesi bakımından oldukça önemli olan bir durum olacaktır. Saçlar için gerekli olan pH derecesi ise 5.5 olmalıdır. Yani pH derecesi ne 5.5 derecenin altına düşmeli ne de 5.5’in üzerine çıkmaması gerekmektedir. Saç kirinin arındırılabilmesi açısından da saç içerisinde yer alan pH derecesi çok önemli olan bir durumdur. Bu dengenin korunumu için belirli bakım ürünlerinin kullanılması gerekirken beslenme tarzına göre de bir dikkat gösterilmesi büyük önemler taşıyor olacaktır. pH dengesine zarar veren ya da pH dengesini bozacak olan hiçbir saç bakım ürünü tercih edilmemesi gerekmektedir.

Mor Şampuan Hangi Saçlar İçin Kullanılmalıdır?

Mor şampuan, saçları boyalı olan bireyler tarafından tercih edilmesi gereken bir şampuan olarak yer almaktadır. Saçlarını sarı, platin ya da gri renklerde olan tonlara boyatmış olan tüm bireylerin saçlarına yapacak oldukları bakımda mor şampuanın kullanılması oldukça önemli bir durum olmuş olacaktır. Mor şampuan, içerisinde yer alan mor renk pigmentleri ile sarıya ve sarı tonlarına boyanmış olan saçların turunculaşmasını engelleyen bir şampuandır. Loreal şampuan ve serileri içerisinde bulunan mor şampuan ürünü oldukça başarılı olan bir üründür.

Kerastase Şampuan Serileri

Kerastase, dünya çapında kullanılmakta olan ve çokça çeşide sahip ürünlerini üretmeye devam eden bir kozmetik markasıdır. Kerastase, Fransa ülkesine ait olup Fransız asıllı bir markadır. Marka kendi bazında oldukça başarılı olan bir marka olmak kaydı ile beraber Kerastase şampuan, saç kremleri ve saç spreyleri, saç serumları çeşitli olarak yer almaktadır. Ancak Kerastase markasının ürünlerini de kullanmadan ya da markanın üretmiş olduğu ürünleri satın almadan önce saç tipinin belirlenmesi oldukça önem taşıyan bir durum olarak yer alır.

Moda ve Yaşam