Rafael Nadal Farkını Her Yerde Ortaya Koyuyor

Rafael Nadal Farkını Her Yerde Ortaya Koyuyor

Rafael Nadal Farkını Her Yerde Ortaya Koyuyor!

Rafael Nadal’ın hikayesi azim, tutku ve sıkı çalışmanın hikayesidir. Kötü sağlığın üstesinden gelerek dünyanın en büyük tenisçilerinden biri oldu. Ayrıca aşkı buldu ve ebeveynlerini onunla gururlandırdı. Genel olarak, Nadal’ın hayatı tüm dünyadaki insanlar için bir ilham kaynağıdır. Rafael Nadal’ın hayat hikayesi ve başarıları her daim onu diğer tenisçilerden farklı bir yere koyuyor. Dolayısıyla Nadal günümüzde her daim en çok ilgi duyulan tenisçiler arasında bulunuyor. Betist

Nadal, İspanya’nın El Perdido kentinde fakir bir ailede dünyaya geldi. Babası şoför olarak çalıştı ve annesi bir pazarda sebze sattı. Nadal çocukken komşularıyla tenis oynardı. Oyununu geliştirmek için okuldan sonra geç kalırdı. Nadal on üç yaşına geldiğinde mahalledeki diğer oyuncuları yenecek kadar oyununda ustalaşmıştı. Erken yaşamı ona çok çalışmayı ve tutkusunda sabretmeyi öğretti.

Rafael Nadal Başarılı Bir Hayat Hikayesi!

Nadal okulda başarılıydı ama ailesi onun üniversite yerine tam zamanlı tenise devam etmesini istedi. Nadal’ın profesyonel bir tenisçi olma kararını desteklediler ve eşyalarını satarak bu amaç için çalıştılar. Nadal’ın ailesi tenis eğitimi için para biriktirmek için küçük ve ucuz bir daireye bile taşındı. Oğullarının başarılı olacağına kararlıydılar.

Nadal tenis kariyerine on iki yaşında Barselona’da halka açık kortlarda oynayarak başladı. Ondan sonra her gün saatlerce antrenman yapardı. Sonunda Barcelona’yı geride bıraktı ve uluslararası kortlarda oynamaya başladı. Nadal on yedi yaşına geldiğinde iki İspanya Gençler Şampiyonası ve birkaç uluslararası turnuva kazanmıştı. Antrenörleri, tutarlı antrenmanından ve antrenman seansları sırasında kötü sağlığın üstesinden gelme yeteneğinden etkilendi. Sonuç olarak, ona on yedi yaşında İspanyol Gençler Şampiyonu adını verdiler ve onu milli takım değerlendirmesi için tavsiye ettiler.

Spor