Netflix’te Yayımlanan Kulüp Dizisi

Netflix’te Yayımlanan Kulüp Dizisi

Netflix’te Yayımlanan Kulüp Dizisi

Netflix platformunda yayımlanmış olan Kulüp dizisi 2021 yılında yayımlanan ve son zamanlarda en çok izlenen diziler arasında yer alıyor. Kulüp dizisinin çarpıcılığı ise diğe dizilerden farklı olarak gerçek hayattan alınmış olmasıdır. Bu dizi tarihi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamış olduğu dönemlere dayanan bir dizi serisidir. Kulüp dizisi, Seren Yüce ve Zeynep Günay Tan ikilisinin yönetiş olduğu bir dizidir. Dram konulu olan bu dizi İstanbul’un Beyoğlu semtinde gerçekleştiriliyor. Tarih olarak ise 1950’li yılları temsil ediyor. 2 sezondan oluşan bu dizi toplamda 14 bölümden oluşmaktadır. Kulüp dizisinde en çok ilgi çeken unsur ise dizide geçen “Kulüp İstanbul” olarak isimlendirilen bir mekandır. Bu mekana gerçek hayatta da Mustafa Kemal Atatürk’ün gitmiş ve ziyaret etmiş olduğu biliniyor. Bu dizi Salih Bademci, Gökçe Bahadır, Asude Kalebek, Fırat Tanış, Barış Arduç ve birçok usta oyuncunun oynamış olduğu bir dizidiri

Kulüp Dizisi Ne Anlatıyor

Kulüp dizisi özetle dönem işi türünü ele alıyor. Bu dizinin asıl konusu ise 1950 yıllarında kozmopolit tarzda olan İstanbul’da bir annenin çocuk doğurması ve sorunlu geçmişi sebebi ile de bu çocuğu yetiştiremeyip yetimhaneye vermesi ile başlar. Yıllar sonra kızı ile bir bağ kurmaya çalışan anne, Kulüp İstanbul’da çalışmaya başlar. Matilda’nın kızı olan Raşel annesinin geleceği güne kadar Matilda yani annesinin varlığından haberi yoktur. Matilda, kızı Raşel’i Pera’nın belalı bir bireyi olan Fıstık İsmet’ten uzak tutmaya çalışırken bir yandan da çalıştığı kulüpte bulunan Çelebi, Orhan Bey ve sanatçı Selim ile baş eder. Tüm bunlara rağmen Matilda cehenneme dönmüş olan Kulüp İstanbul’u bir yuva haline getirmeyi başaracaktır.

Kulüp Dizisine Nereden Erişim Sağlanır

Kulüp dizisi, Netflix platformunda yer alan bir dizidir. Bu platforma erişim sağlanması için ise abonelik ve üyelik işlemlerini tamamlnamış olması gerekir. Netflix’e üyelik ya da abonelik işlemleri yapılmadan da internet üzerinde bazı sayfalarda platformda bulunan dizi ve filmler yer almaktadır. Bu sayfalara üyelik ve abonelik işlemleri yapılmadan erişim sağlanır. Netflix izle ya da netflix ücretsiz izle konu etiketleri ile dizi ve filmlere erişim sağlanabilmesi mümkün olacaktır.

Genel Kültür