Lezzet Düşkünlerinin Gözardı Etmemesi Gereken Mekanla

Lezzet Düşkünlerinin Gözardı Etmemesi Gereken Mekanla

Köfte tarihi uzun ve kadim bir geçmişe sahiptir. Dünya genelinde neredeyse tüm ülkelerde farklı çeşitli malzeme ve usullerle yapılan sayısız köfte türü bulunmaktadır. Yemeklerde et alışkanlığı bulunan ve sofralardan etin eksik olmadığı Anadolu yemek kültüründe de bilinen pek çok köfte türü bulunur. Genellikle ekmek arası biçimde tüketilen pratik bir yemek türü olarak kabul edilen köftenin restorantlarda pek çok türü yapılmakta, farklı usul ve malzemelerle servis edilmektedir.

İstanbul’da pratik bir lezzet olmanın dışında bir kültür haline gelen Sultanahmet Köftesi’ni müşterilerinin beğenisine sunan restoranlar bulunmaktadır. Özellikle Fatih’te Sultanahmet çevrelerinde her gün binlerce kişi ağırlayan ve geleneksel yöntemleri eksiksiz bir şekilde sürdürerek müşterilerine hizmet eden Meşhur Sultanahmet Köftecisi özel Sultanahmet Köftesi lezzet deneyiminin yaşanabileceği güzide mekandır. Köfteseverler tarafından Sultanahmet Köftesi deneyimi için tercih edilen mekan huzurlu ortamı ve profesyonel ekibiyle müşterilerini ağırlamaktadır. İstanbul’da köfte yemek istendiğinde tercih edilecek öncelikli mekanda köftenin yanında piyaz, salata, çorba ve tatlı seçenekleri de bulunmakta olup 11.00-23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İstanbul’un Fatih ilçesi Alemdar Mahallesi’nde yer alan Sultanahmet Köftecisi 1910 yılllarına dayanan lezzet tecribesi ile 100 yıldan fazla deneyimle varlığını sürdüren, geleneksel usule sadık bir aile işletmesidir. Yoğun temposuna rağmen geleneksel lezzetten ödün vermemektedir. Prensipli ve değerlerine sahip çıkan Sultanahmet Köftecisi İstanbulluların ve ülkemizin değişik noktalarından tüm misafirlerimizin takdirini toplamakla birlikte, yabancı müşterilerimiz de değerlerimizi doğru tatmaktan duydukları mutlulukları ifade ederek restorantdan ayrılmaktadır.

Sultanahmet Köftecisi hakkında detaylı bilgilere, Sultanahmet Köftecisi Menü’süne ve sunulan hizmetlere internet adresinden ulaşabilirsiniz. Sultanahmet Köftesinin damakta bıraktığı eşsiz lezzeti unutamayacağınıza eminiz. Ayrıca menü‘de birlikte sunulan piyaz ve irmik tatlısı da bütünleyici unsurlar olarak aklınızda yer edecek. Köfteseverlerin uğrak mekanı Meşhur Sultanahmet Köftecisi haftanın tüm günlerinde aynı kalitede hizmet veriyor.

Genel Kültür