Joel Embi̇i̇d Den Koça Tavsi̇ye

Joel Embi̇i̇d Den Koça Tavsi̇ye

Doğu Konferansı’nda normal sezonu dördüncü sırada bitirerek Toronto Raptors ile eşleşme sağlayan ve seride 2-0 galip durumda bulunan Philadelphia 76 ers, zaman zaman taktik anlayışları sebepleriyle  kamuoyu tarafından eleştirilere maruz kalıyordu.

Joel Embiid ve James Harden gibi isimlerin megapari giriş alışılmış bir şekilde sürekli faul çizgilerine gitmesi ve maçların çok yavaş geçmesi eleştiri nedenlerinin başında gelirken Joel Embiid ise Toronto Raptors ile kaeşılaşılan NBA Play-Off’ları ilk tur ikinci maçında Raptors koçu Nick Nurse ile bir diyalog yaşandı.

Sürekli fiziki temasa kaldıklarını ifade eden Embiid, kendilerine çalınan faullerin doğru kararlar sonucunda verildiğine inanıyor ve bu konuyla ilgili olarak “Nick Nurse, harika bir koç. Başardıklarıyla her zaman onun büyük bir hayranı oldum. Ama ona maç sırasında tüm saygımla fauller konusunda ağlamasını bırakmasını istedim.”Demek istediğim, eğer birine üçlü sıkıştırma yapacaksanız muhakkak bir serbest atışa yönlendirirsiniz. Çalınan her faulün doğru olduğuna ve daha da fazla faul çalınması gerektiğini düşünüyorum.” Şeklinde konuşuyor.

Toronto Raptors ile şampiyonluk yaşayan Nick Nurse, ilk maçın ardından basın toplantısında Joel Embiid hakkında konuşup çeşitli görüşlerini kamuoyuna aktarmışken ve All-Star pivotun oyuncularına üç-dört kez dirsek kullandığını ancak bir kez faul çalındığı şu sözlerle ifade etmişti. “Joel Embiid, çok iyi bir oyuncu. Ona çok büyük saygım var. Ona faul yaparsak süreklü olarak serbest atış çizgisine gid

Spor