Jimnastik Artistlik Dünya Şampiyonası Başladı

Jimnastik Artistlik Dünya Şampiyonası Başladı

Jimnastik Artistlik Dünya Şampiyonası Başladı

Uluslararası Jimnastik Federasyonu’nun yarışmasında önemli bir rol oynayan Ritmik Cimnastik Dünya Challenge Kupası bu yıl beşinci kez düzenleniyor. Türkiye Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Cheren, organizasyon öncesi milli sporcularla basın toplantısı düzenledi. Organizasyonun öneminin ve katılımcı sayısının her geçen yıl artarak devam ettiğini kaydeden Cheron, “İlk yıllarda yaptığımız organizasyonda bu kadar sporcumuz yoktu. Kaliteli sporcular ortaya çıkmaya başladı. Jimnastik Federasyonu olarak sporcu fabrikası görevini üstleniyoruz. Dünya şampiyonu, Avrupa şampiyonu, olimpiyat madalyalı sporcularımız var. Bu da gün geçtikçe sorumluluğumuzu artırıyor. Türkiye Cimnastik Federasyonu olarak 8 yıl boyunca 1200 lisanslı sporcudan 120.000 lisanslı sporcuya, 600 sporcudan 25.000 sporcu sporcuya, 12 ilde 81 ilden 8 yıl boyunca bir yapı oluşturduk. Cloudbet giriş

Açıklamalar Peş Peşe Geldi

Kaptan Ferhat Arıcan yaptığı açıklamada, “Beşinci World Challenge Kupası’nı düzenliyoruz. Bu hem organizasyonun devamlılığını hem de performansını gösteriyor. Avrupa Şampiyonası önümüzdeki yıl Antalya’da yapılacak. Yani sadece atletik performansından bahsetmiyoruz. , aynı zamanda organizasyon performansı hakkında da.Son maçımız, Dünya Şampiyonası öncesi son provamız.Takım için çok önemli bir oyun oldu. Bu oyunda, sahip olacağımız seri üzerinde çalışacağız. Dünya Şampiyonası’nda ve nasıl gideceğini göreceğiz. Takım olarak hazırız. Bu yıl takım olarak büyük bir fark yarattık. Takımım olarak kaptanımla gurur duyuyorum. Dünya şampiyonalarında ve dünya finallerinde ilk 8’e girmek. Bu tarihte bir ilk olacak. Hedefimiz madalya. Challenge Cup’ta her enstrümanda madalya almak istiyoruz” dedi.

Basın toplantısının ardından açılış töreni düzenlendi ve Mersin Olimpik Jimnastik Salonu’nda Ritmik Cimnastik Dünya Challenge Kupası eleme maçları başladı. Organizasyona 25 ülke ve 98 sporcu katıldı. Organizasyonun ilk gününde bayanlar ve erkekler kategorilerinde sporcular ön eleme maçlarında ter döktü. Erkekler şampiyonasında ülkemizi Ferhat Arıcan, Adem Asil, İbrahim Çolak, Mehmet Ayberk Koşak, Sercan Demir ve Onur Çelik, bayanlarda ise Bilge Tarhan, Sevgi Seda Kayışoğlu, Bengisu Yıldız ve Derin Tanrıyaşükür gibi isimler temsil edecek.

Spor