Dünyanın En İyi Kadın Tenisçileri Listesi Açıklandı Polonyalı İlk Sırada

Dünyanın En İyi Kadın Tenisçileri Listesi Açıklandı Polonyalı İlk Sırada

Dünyanın En İyi Kadın Tenisçileri Listesi Açıklandı Polonyalı İlk Sırada

Polonyalı Igor Swiatek dünya tenisinin bir numarası olarak ön plana çıkıyor. Dünyanın en ünlü kadın tenisçileri Serena Williams, Maria Sharapova, Steffi Graf, Venus Williams, Martina Navratilova ve Monica Seles’dir. joybet

Tüm zamanların en büyük kadın sporcularından biri olarak kabul edilen Serena Williams, 2013 ‘ten beri dünyanın 1 numaralı kadın tenisçisidir. Tüm kadın oyuncular arasında en çok Grand Slam tekler şampiyonluğunu 23 kez ve dört Olimpiyat altın madalyası kazandı. Williams ayrıca, tarihte beş ayrı Olimpiyat Oyununda tekler, çiftler ve karışık çiftler şampiyonluğu kazanan tek oyuncudur.

Maria Sharapova, eski bir Dünya 1 numaralı kadın tenis oyuncusu ve spor tarihinin en başarılı kadın oyuncularından biri. Sharapova’nın beş Grand Slam tekli şampiyonluğu ve bir WTA Tur Finali şampiyonluğu var. Toplam 21 hafta boyunca 1 numaralı sıralamayı tuttu ve 2012 Olimpiyat Oyunlarında gümüş madalya kazandı.

Steffi Graf, kadın tenisinin Açık Çağında en çok Grand Slam tekler şampiyonluğu (22 tekli şampiyonluk) rekorunu elinde tutuyor. Graf ayrıca tek bir sezonda Altın Slam’i kazanan tek kadın oyuncu oldu ve 1988 ‘de dört Grand Slam tekler şampiyonluğunu ve Olimpiyat altın madalyasını kazandı.

Venus Williams, tarihteki en başarılı kadın oyunculardan biridir ve WTA Tour single sıralamasında 1 numaraya yükselen ilk Afrikalı Amerikalı kadındır. 7 Grand Slam tekler şampiyonluğu ve 4 çiftler şampiyonluğu bulunuyor. 2000 ve 2001 yıllarında Venüs, Olimpiyat Oyunları’nda sırasıyla tekler ve çiftler etkinliklerinde altın madalya kazandı.

Spor