5 dakikada yapabileceğiniz saç örgü modelleri

5 dakikada yapabileceğiniz saç örgü modelleri

Saçlar pek çok hanımın en önemli parçalarından biridir. Saç kavramını sadece hanımlar üzerinden değerlendirmek de yanlış olur. Pek çok erkek için de saçlar en önemli unsurların arasında yer alıyor. Bu nedenle saç bakımı hemen hemen herkes için en önemli konulardan biridir. Her dönem saç rengi modası, saç uzunluğu modası değişmektedir. Ancak uzun saç sevenler saçlarını bu şekilde kullanmaya devam etmektedirler. Kısa saç meraklıları da saç stillerini bu yönde şekillendirirler. Aynı zamanda örgülü saçlarda her dönem modasını kaybetmeyen özelliklerdendir.

5 dakikada yapabileceğiniz saç örgü modelleri

Saçlar pek çok hanımın en önemli parçalarından biridir. Saç kavramını sadece hanımlar üzerinden değerlendirmek de yanlış olur. Pek çok erek için de saçlar en önemli unsurların arasında yer alıyor. Bu nedenle saç bakımı hemen hemen herkes için en önemli konulardan biridir. Her dönem saç rengi modası, saç uzunluğu modası değişmektedir. Ancak uzun saç sevenler saçlarını bu şekilde kullanmaya devam etmektedirler. Kısa saç meraklıları da saç stillerini bu yönde şekillendirirler. Aynı zamanda örgülü saçlarda her dönem modasını kaybetmeyen özelliklerdendir. Örgü hem son derece kurtarıcı hem de saç sağlığı için önemli bir toparlayıcı özellik olarak nitelendirilir. Saç örgüsü artık hem günlük hem de özel geceler için en önemli uygulamalar arasına girmiştir.

En farklı örgü modelleri nelerdir ?

2018 yılının en gözde örgü modellerine bakılacak olursa dağınık örgüler en sık tercih edilen modeller arasında yerini alıyor. Hem günlük kullanımda hem de özel davetlere ve gecelerde güzel bir aksesuar ile tamamlanarak sıkça tercih ediliyor. Yine renkli ipler ile yapılan ortadan ikiye ayrılmış balık modeli saç örgü modelleri de hanımların en sık tercih ettiği örgü seçenekleri arasında yer alıyor. Yine açık saçlarda aralarda minik ama bir o kadar dikkat çekici örgü modelleri de bu dönemin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bir diğer saç modeli ise başın üstüne örülen saç şeklidir. Taç görünümü veren bu model hem havalı bir görünüm oluşturmakta hem de spor bir tarz için de sıkça kullanılmakta olan bir modeldir. Bu sezonun en çok sevilen diğer örgü modelleri ise;

– Özellikle sık örgüler yapılarak saça tutturulan tokalardır.

– Yine balık örgü modelinden saçın pek çok yerinde yaparak arkada birleştiren tokalar ile desteklemektir.

– Farklı renk saç aparatları ile saç aralarına yapılan minik örgüler de sıkça tercih ediliyor.

– Yine bu yazın en sık görülen örgü modelleri arasında şelale modeli örgü çok sık kullanılan bir örgü şeklidir.

Her dönem kullanılan burgu modeli saç örgüleri de bu sezon sıkça tercih edilen modellerdendir. Saç örgüsü en rahat ve en korunaklı modellerden biri olduğu için bu sezon da hanımların fazlası ile tercih ettiği modeller arasına yer alıyor.

Doğru örgü modeli nasıl yapılmalıdır?

Örgü modelleri genellikle kişinin yüz hatlarına göre belirleniyor. Eğer kişi köşeli bir yüz hattına sahipse daha dağınık bir örgü modeli doğru bir uygulama şeklidir. Uzun saçlarda balık sırtı modeli sıça tercihe dilen örgü çeşitleri arasındadır. Bir diğer örgü şekli ise sık örgü tekniği ile yapılan ve saçın arka kısmında yeni örgü haline getirilen modeldir. Bu model daha seyrek saça sahip olanlar için en çok önerilen ve uygulanan bir modeldir. Yine çok dikkat çeken bir örgü tarzı olan kılçık örgü modeli ise hemen hemen her saça uygulanabilen ve oldukça hoş bir görünün oluşturan örgü çeşitlerindendir. Yüz yapısını tanımak ve saçın yapısını da buna eklemek doğru örgü teknikleri için bir artı değer oluşturacak bir durumdur.

Kaynak: asilyorum.com

Moda ve Yaşam